OPTAGLIO vstupuje do další etapy rozvoje transformací na akciovou společnost

TISKOVÁ ZPRÁVA (Lochovice – 15. března 2017) Jedna z nejúspěšnějších českých nanotechnologických firem a světová jednička v elektronové litografii OPTAGLIO byla transformována v akciovou společnost. Změna podpoří další růst, usnadní získávání investic a není vyloučen ani budoucí vstup na některou ze světových technologických burz.

Společnost OPTAGLIO byla založena v roce 1994 s původním názvem Czech Holography, s.r.o. Je dodavatelem bezpečnostních hologramů, patří mezi nejužší světovou špičku a v některých segmentech řešení nemá na globálním trhu konkurenci. Hologramy společnosti OPTAGLIO jsou využívány zejména tam, kde má silná ochrana proti padělání kritickou důležitost – osobní doklady, pasy, bankovky, ceniny a nejdražší značkové zboží. Jsou využívány ve více než 50 zemích celého světa. V posledních letech firma výrazně posílila postavení na rychle rostoucím trhu v Indii a jihovýchodní Asii a stala se klíčovým dodavatelem hologramů pro cestovní pasy, kolky a daňové známky.

Společnost OPTAGLIO po celou dobu své existence masivně investovala do vědeckého výzkumu. Přitáhla i vědce z jiných zemí, registrovala řadu patentů a nadále připravuje několik výrazných technologických inovací. V roce 2015 otevřela v Lochovicích u Berouna nejmodernější vybavené technologické centrum v Evropě.

„Jedná se o významný milník, který uzavírá jednu úspěšnou kapitolu a otevírá cestu k dalšímu růstu. Máme skvělé technologie a v dohledné době oznámíme další inovace. Stejně tak očekáváme brzké uzavření několika velmi významných kontraktů. Rád bych u této příležitosti poděkoval všem zaměstnancům společnosti. Je to i jejich úspěch,“ uvedl předseda představenstva společnosti Vladimír Žukov.

Spoluzakladatel společnosti Čestmír Hradečný doplnil: „Firma vznikla před více než 20 lety jako projekt několika kolegů z akademie věd. V poslední době se rozšiřuje a vylepšuje strojový park firmy, což je nezbytný předpoklad pro její úspěšnou budoucnost.“

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s